A legutóbbi blogposztunkban a hallássérüléstől való félelemről beszéltünk/írtunk, és arról, hogy a techhnológia fejlődésével folyamatosan változnak a hallókészülékekkel szemben támasztott elvárások. Ennek nyomán most a hangátjátszásról szeretnénk bővebben beszélni.
Amikor halláscsökkenésről van szó, az érintett személy gyakran később veszi észre, hogy fennáll ez az állapot, és később kér segítséget is. A hallássérülés kialakulása és a hallókészülékes ellátás közötti átmeneti időszakban sokan érzik szociálisan elszigetelve magukat – mintha nem tudnák követni a társalgást a családi összejöveteleken, ezért nem is vesznek részt rajta.
Ez a legtöbb esetben megoldható egy pár modern hallókészülék segítségével, mellyel aktívan részt tudnak venni a társalgásban. De az izoláció érzése nem csak a szemtől szembeni beszélgetésekhez köthető. Az életminőség szempontjából egyre fontosabbá válik az, hogy távolról is hallhassuk és láthassuk a számunkra fontos személyeket.
Ez a hallókészülékes emberek számára ugyanolyan fontos. Szinte mindenkinek van olyan szerette, ismerőse, akikkel telefonon, vagy pl. applikáción (WhatsApp) keresztül tudnak beszélgetni, legjellemzőbb módon ez a Skype és a FaceTime.
Még az ép hallók számára is kihívást jelenthet a telefon- és a videohívások tisztán hallása. A gyenge térerő és a hívásmegszakítások általános kellemetlenségek, és a hallássérült személyek számára túl nagy problémát okoz a gyenge hangminőség vagy egy nem megfelelő telefonos integráció. Ezért van szükségük olyan hallókészülékekre, amelyek tökéletesen működnek mind a hagyományos, mind pedig a mai okostelefonokkal.